piątek, 26 września 2014

Akcesoria rowerowe do podróżowania z bagażemJadąc rowerem w dłuższą trasę, możesz bez problemu zabrać ze sobą sporo bagażu. Do dyspozycji masz różnorodne akcesoria, jak torby, sakwy, bagażniki i kosze. Czym się od siebie różnią i gdzie je montujemy? Dowiesz się, czytając dzisiejszy wpis.


Kiedyś mogliśmy zamontować bagażnik i ewentualnie kosz. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Istnieją rozmaite, naprawdę wygodne akcesoria rowerowe, dzięki którym możesz transportować bagaż komfortowo i rozmieścić go tak, jak Ci pasuje.

Sakwy oraz torby rowerowe doskonale nadają się do tego, by przewozić w nich bagaż podręczny. Możemy zamontować je pod siodełkiem lub na ramie. Są zapinane na zamki błyskawiczne, dlatego możemy być pewni, że niczego po drodze nie zgubimy. Bagaż zamontowany na ramie mamy ciągle na oku.

Wygodne przyczepki rowerowe


Możemy również bezpiecznie transportować zwierzęta lub dzieci. Doskonale nadają się do tego nowoczesne przyczepki rowerowe, które możemy doczepić z tylu roweru. Są one w pełni bezpieczne i konstruowane w taki sposób, by zabezpieczały przed wypadnięciem. Możemy również przewozić w nich bagaż. Jazda z obciążeniem z tyłu wymaga trochę więcej wysiłku, natomiast wprawiony rowerzysta nie powinien odczuć dużej różnicy.

Wszystko zależy oczywiście od tego, jak ciężki bagaż zapakujesz. Dzięki różnorodnym akcesoriom masz jednak szansę rozłożyć ciężar równomiernie. Zapobiegniesz dzięki temu nadmiernemu obciążaniu wybranych części ciała i kontuzjom. Zmęczenie będzie mniejsze. Warto więc zawsze pakować się z rozmysłem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz