poniedziałek, 16 lutego 2015

Jak zorganizować nocleg?Jeśli jeździsz na dłuższe wycieczki, wiesz, że jednym z największych wyzwań jest załatwienie sobie noclegu – bezpiecznego, wygodnego i najlepiej taniego. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, gdzie i jak nocować, żeby nie żałować. Zapraszamy do lektury!


Najbardziej niezawodnym i bezpiecznym wyjściem jest zaplanowanie trasy z uwzględnieniem miejsc noclegowych. W tym celu musisz wyznaczyć bieg wycieczki i oszacować, ile czasu zajmie Ci pokonanie poszczególnych odcinków. Jeśli na trasie znajdują się pola namiotowe, campingi, hostele czy apartamenty, wystarczy tak wszystko zaplanować, by docierać do poszczególnych punktów noclegowych w okolicach wieczora.

Nie zawsze jednak jest to takie łatwe. Czasem trudno ocenić, ile będziemy jechać. Trasa trasie nierówna. Jeśli po drodze będzie np. dużo stromych podjazdów, możemy przemieszczać się wolniej. Wielu z nas nie lubi też być skrępowanych sztywnymi ustaleniami które odbierają swobodę. Jeśli nie lubisz się śpieszyć, takie rozwiązanie może nie być dla Ciebie dobre.

Co wtedy? Jeśli masz duży rower i możliwość transportowania większego bagażu, możesz zabrać ze sobą namiot. Z jednej strony jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Możesz spać niemal wszędzie, gdzie Ci się spodoba – i wtedy, kiedy zechcesz. Spanie pod chmurką nie jest jednak wyjściem najbezpieczniejszym. Na zamkniętym polu namiotowym czy campingu zawsze jest mniejsze ryzyko kradzieży i można czuć się pewniej.

Inną opcją jest załatwienie sobie noclegu u gospodarza. W tym wypadku będziesz musiał postarać się, by pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Odwdzięczyć się za gościnę i pozostawić po sobie porządek. W naszym kraju najpewniej będziesz musiał po prostu zapłacić za nocleg, choć zdarzają się wyjątki czyli osoby przyjmujące podróżnych pod swój dach w zamian za miłe towarzystwo.

Wycieczki kilkudniowe należą do tych najbardziej emocjonujących i najdłużej pozostających w pamięci. Nie traktuj więc szukania noclegu jako utrudnienia, ale jako wyzwanie i przygodę. Tak też będziesz to wspominał po czasie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz