wtorek, 29 marca 2016

Kaski rowerowe do jazdy miejskiej

kaski rowerowe
Wybór kasku rowerowego, wbrew pozorom, nie należy do najłatwiejszych. Przy kupnie akcesoriów tego typu należy zachować szczególną uwagę, gdyż sprzęt kiepskiej jakość nie zapewni nam ochrony.


Typ kasku


Zasada jest prosta. Kask wybieramy w zależności od preferowanego stylu jazdy. Do poruszania się po miejskich ulicach odpowiedni będzie kask mtb. Jeżeli zależy nam na lepszej wentylacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po mieście poruszać się w kasku szosowym. Jednakże pamiętajmy, że priorytetem powinno być bezpieczeństwo. Wygląd musi zejść na drugi plan, na szczęście jakość bardzo często idzie w parze z atrakcyjnym designem, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli planujemy jazdę nocną, warto zastanowić się nad wyborem kasku z dodatkowymi elementami odblaskowymi. Pamiętajmy jednak, że nie powinien to być priorytet, gdyż  możemy poprawić naszą widoczność na drodze we własnym zakresie - poprzez naklejenie na kask specjalnych naklejek.


Komfort


Poza bezpieczeństwem niezwykle ważny jest też komfort. Najwyższej klasy kaski rowerowe oferują niezwykle przyjemne wyściółki. Drugą rzeczą, która zapewnia należyty komfort, jest rozmiar. Kask powinien być dopasowany do kształtu i wielkości głowy. Często mamy kłopot przy doborze odpowiedniego modelu, lecz nie powinniśmy się zrażać, ponieważ kupno za dużego lub zbyt małego kasku mija się z celem.


Dobrej jakości kaski rowerowe znajdziemy już za około 200 złotych. Wyższa cena niekoniecznie musi być wyznacznikiem większego poziomu bezpieczeństwa. Warto wybrać kask znanego producenta, możemy być niemal pewni, że produkt ten będzie solidny i komfortowy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz