środa, 6 sierpnia 2014

Rowery trekkingowe na dalekie wyprawy


rowery trekkingowe

Jeśli lubisz dalekie wyprawy rowerowe i zabierasz na nie wiele bagażu, prawdopodobnie rower trekkingowy będzie w sam raz dla Ciebie. Czym się wyróżnia? Jak jest wyposażony? W dzisiejszym artykule dowiesz się, co sprawia, że jest to jednoślad, którym możesz wyruszyć w długa trasę trasę.Rowery trekkingowe są projektowane z myślą o osobach, które podróżują jednośladem - z pełnym bagażem, na długie trasy. Są to w istocie crossy z dodatkowym, bogatym wyposażeniem, które przydaje się w trasie.

Są to jednoślady przystosowane do jazdy w różnorodnym terenie, z przewagą dróg utwardzonych. Nie należy mylić ich z rowerami terenowymi, bowiem do ciężkich warunków najlepiej przystosowane są rowery górskie. Rowery trekkingowe mają zwykle opony z bieżnikiem umiarkowanie gładkim, to znaczy, z takim, w którym klocki znajdują się przede wszystkim po bokach. Poradzą sobie na asfalcie, zapobiegną poślizgom, ale w prawdziwie grząskim terenie nie zdadzą już egzaminu.

Rowery trekkingowe są dość ciężkie. Ich waga z pełnym wyposażeniem może sięgać nawet 60 kg. Wszystko z powodu bogatego wyposażenia, w skład którego zalicza się błotniki, bagażniki rowerowe, lampki, kosze i wszystko to, co może przydać się w trasie. Rowery tego typu są tez zazwyczaj przystosowane do tego, by wyposażać je w przyczepki.

Do jazdy po mieście taki rower nie będzie Ci raczej potrzebny. Jest ciężki i może być mało wygodny. Gdy lubisz osiągać duże prędkości, może się okazać za mało aerodynamiczny. Jeśli jednak lubisz dłuższe podróże, pomyśl nad zakupem roweru trekkingowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz