wtorek, 20 stycznia 2015

Ubranie na wycieczkę rowerową


spodenki rowerowe

Jeśli wybierasz się na długą wyprawę, zapewne zastanawiasz się, jak się ubrać. W głównej mierze Twoje ubranie będzie oczywiście uzależnione od pogody, są jednak elementy odzieży, które sprawdzają się niemal zawsze. Z pewnością przydadzą się również Tobie.
Jeśli chodzi o odzież wierzchnią, zawsze przyda się gruby polar lub kurtka typu softshell. Takie ubranie jest ciepłe i wygodne, a przede wszystkim lekkie. Możesz łatwo zmieścić je w plecaku i zabrać ze sobą.

A co pod kurtką? Możesz postawić na specjalne koszulki rowerowe. Są one wygodne, a dzięki temu, że dobrze przylegają do ciała, nasza sylwetka staje się bardziej aerodynamiczna. Dla tagiego efektu powinniśmy wyposażyć się również w spodenki rowerowe.

Podobne role jak koszulki rowerowe spełnia bielizna termoaktywna. Również ściśle przylega do ciała i jest bardzo wygodna dla osób uprawiających sport. Dodatkowo odprowadza pot, dzięki czemu nie będzie Ci więcej przeszkadzać przemoczona odzież.

Załóż wygodne buty. Mogą to być specjalne buty rowerowe lub zwykłe obuwie sportowe. Ważne jednak, by miało ono twarda podeszwę, która sprawi, że stopy będą się mniej męczyć. Buty muszą też dobrze przylegać do stopy i powinny się na niej pewnie trzymać podczas naciskania pedałów. Jeśli jeździsz na długie trasy, być może przydadzą Ci się buty typu SPD.

Podsumowując, softshell, bielizna termoaktywna, koszulka, spodenki rowerowe i dobre buty. Oto prawidłowo skompletowane ubranie na wycieczkę rowerową.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz