wtorek, 15 grudnia 2015

Jak zaplanować wyjazd?


wycieczki rowerowe

Prędzej czy później każdy rowerzysta nabiera ambicji i decyduje się na wyjazd w dłuższą trasę. Taką dłuższą wycieczkę można oczywiście zrealizować bez wcześniejszego przemyślenia i zaplanownia trasy wyjeżdżając na spontaniczną przejażdżkę. Wyjazd "na żywioł" może być ciekawym przeżyciem, jednakże w trakcie pierwszego dłuższego przejazdu nie zaszkodzi zastanowić się nad kilkoma szczegółami aby uniknąć nieprzyjemnych zaskoczeń.


Podczas szykowania wycieczki znajdziemy potężnego sojusznika w postaci technologii. Za pomocą Google Maps można z dużą dokładnością zaplanować całkowicie oryginalną trasę. Samo wymyślenie ścieżki przejazdu nie wystarczy. Żeby praca nie poszła na marne wybraną przez nas drogę należy odpowiednio zapisać. Po raz kolejny można skorzystać z Google, lub nawigacji, jednakże dobrym pomysłem jest poświęcenie nieco większej ilości energii, aby... po prostu zaznaczyć drogę na kartce lub oznaczyć ją na mapie. Takie rozwiązanie ma tą przewagę, że w razie awarii sprzętu nie jesteśmy skazani na błądzenie po pustkowiach. Ważne, żeby przy ręcznym nanoszeniu trasy wyjazdu zanotować sobie kamienie milowe w postaci charakterystycznych punktów informacyjnych.

Wykonanie całej tej pracy wbrew pozorom wcale nie jest takie czasochłonne, a może ułatwić i utrakcyjnić jazdę na rowerze. Warto pamiętać o tym, że poza samymi szczegółami dotyczącymi  przejazdu ważne jest też zadbanie o bezpieczeństwo i pożywienie. Wybierając się w nocne trasy koniecznie trzeba też zaopatrzyć się w odpowiednie oświetlenie. Do ochrony przed pogodą dobrze jest zainwestować w odpowiednią odzież i błotniki chroniące przed kałużami.
Po tak kompleksowych przygotowaniach możemy być pewni, że wycieczka nie zakończy się katastrofą, a po kilku wyjazdach etap planowania stanie się przyjemną formalnością dającą poczuć przedsmak przygody.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz